ProfiLIGHT

Vyhľadať
Close this search box.

Systémy

Inteligentné osvetlenie

Ušetrite na svietení

Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti svetelnej techniky a inteligentného osvetlenia vieme navrhnúť a nainštalovať celý rad inteligentných riešení, ktoré vám prinesú množstvo benefitov, ale najmä výraznú úsporu energií.

Čo je Inteligentné riadenie osvetlenia ?

Inteligentné osvetlenie je prepracovaný automatizovaný systém navrhnutý za účelom optimalizácie a úspory nákladov. Základom je riadiaca jednotka, ktorá zbiera informácie zo snímačov najrôznejších veličín. Snímať môžeme intenzitu okolitého osvetlenia, pohyb, prítomnosť v miestnosti, teplotu, vlhkosť a podobne. 

Ideálom inteligentného riadenia je fungovanie v režime autopilota, kde systém na základe nastavených pravidiel automaticky prispôsobuje intenzitu osvetlenia podľa potreby, presne tam kde to treba. 

 

Hlavné výhody:
  • Plné využitie svetelnej sústavy a maximalizácia úspor
  • Využitie zložky denného svetla pomocou regulátora osvetlenia
  • Zlepšenie pracovného prostredia cez osvetlenie zamerané na ľudí (Human Centric Lighting)
  • Užívateľsky jednoduché ovládanie
  • Možnosť diaľkovo ovládať osvetlenie odkiaľkoľvek

Prečo investovať do smart osvetlenia ?

Pri systémoch riadenia osvetlenia v domácnosti je veľkým prínosom zvýšenie užívateľského komfortu, možnosť ovládať systém na diaľku, automaticky, prispôsobovať farebné náladové osvetlenie, a v neposlednom rade tiež šetrenie nákladov. 

V prípade použitia v priemysle alebo komerčných priestoroch je hlavnou motiváciou šetrenie prevádzkových nákladov osvetlenia. Inteligentným riadením dokážeme svietiť na požadovanú úroveň presne tam kde to treba, pričom v priestoroch bez prítomnosti môžeme intenzitu znížiť na minimum. 

Použitím automatického systému sa tiež dá predísť ľudským chybám obsluhy, kedy po odchode z priestorov zabudneme zhasnúť. 

V dnešnom modernom svete kedy v kanceláriách a priestoroch bez denného svetla trávime dlhé hodiny vieme inštalovať systém osvetlenia zameraný na ľudí ( Human Centric Lighting). Pri takomto systéme sa používajú  svietidlá s rôznymi teplotami svetla, a systém riadi výsledný odtieň svetla podľa HCL kriviek tak aby simuloval prirodzené denné svetlo zo slnka. Tým sa zlepší zraková pohoda, psychická kondícia a svetlo podporuje prirodzený cirkadiálny rytmus tela človeka. 

Referencie

Premeníme Vaše starosti s návrhom a oživením osvetlenia na úspešne dokončený projekt. Máte našu podporu počas celého života projektu.