ProfiLIGHT

Vyhľadať
Close this search box.

Referencie

Galéria realizovaných

projektov

Každý projekt je pre nás výzva. Vždy sa snažíme priniesť nové svetlo, nápady a vylepšenia tak aby sme dosiahli maximálnu spokojnosť na oboch stranách.

REferencie

Kostol Nová Dubnica

Saleziáni z Novej Dubnice sa obrátili na nás s požiadavkou na návrh výmeny zastaralých a nepostačujúcich svietidiel v Kostole sv. Jozefa Robotníka a tiež administratívnych priestoroch. 

Pri neustálom „lepení“ nefungujúcich svietidiel, bola v kostole nainštalovaná široká paleta svetiel s rôznymi výkonmi a teplotami svetla. Nevhodným umiestnením svietidiel niektorým návštevníkom svietilo nepríjemné svetlo priamo do očí. 

Zhodnotenie priestorov

So zákazníkom sme si prešli všetky priestory, spísali si poznámky a požiadavky. Po doručení výkresov sme začali so simuláciou priestorov v programe Dialux. 

Okrem klasického bieleho svetla sme navrhli aj náladové farebné podsvietenie strechy. Použili sme 15x 1m svetelné hranoly série NASTENKA s výkonom 36W a RGBW farbami. Takéto osvetlenie vytvára jedinečnú atmosféru pri slávení rôznych slávnostných omší počas roka. 

Na ovládanie týchto svetiel sme použili štandard DMX, takže do budúcna je možné takéto osvetlenie využiť napríklad aj pri rôznych hudobných a gospelových akciách v kostole. 

Zvýraznenie sôch po bokoch kostola sme vyriešili špeciálnymi reflektormi z rady Museum. Takéto reflektory obsahujú clony ktorými je možné upraviť výsledný tvar svetelného lúča napríklad do štvorca alebo trojuholníka. Intenzita osvetlenia sa nastavuje otočným voličom priamo v základni svietidla.

Oživenie a test

Po odsúhlasení návrhov sme pristúpili k montáži. Naši špecialisti pripojili, a nastavili všetky svietidlá, zadefinovali správanie celého systému.

Pre čo najjednoduchšie užívateľské rozhranie sme vymysleli ovládací panel s očíslovanými tlačidlami. Pri stlačení tlačidla sa rozsvieti podsvietenie s popiskom čím signalizuje pre akú scénu je aktuálne osvetlenie určené. 

Celý systém je otestovaný, a zákazníkovi odovzdaný protokol o uvedení do prevádzky.

Výsledok

Po výmene všetkých svietidiel v kostole a administratívnych priestoroch sme dosiahli úsporu v nákladoch na prevádzku osvetlenia na úrovni 39%. Pôvodné svietidlá na žiarivky alebo vláknové žiarovky sme nahradili modernými LED panelmi a svietidlami so zabudovaným zdrojom svetla. V neposlednom rade sa zvýšil komfort práce pod kvalitnejším a jasnejším svetlom.

Klient: Saleziáni Nová Dubnica

Dátum zhotovenia: November 2023

Kostol Nová Dubnica

Tu môže byť aj váš projekt

Dohodnime si nezáväznú kalkuláciu.